Pirties nauda organizmui

Pirties nauda organizmui

Pirtis šalina stresą. Nenuostabu, kad pirtininkai išskiria streso reguliavimą kaip vieną iš pirties teikiamų naudų. Medicininiai tyrimai dažnai pabrėžia, kad stresas mūsų kasdieniniame gyvenime gali neigiamai įtakoti mūsų sveikatą. Ne paslaptis, kad didžioji dalis ligų tame tarpe ir širdies sutrikimų yra įtakoti streso. Kaitinimasis pirtyje įvairiais būdais mažina stresą.

Tai ir šilta rami aplinka be išoriniu trikdžių. Galima pasakyti įžengus į pirtį ir uždarius duris užsiveria ir durys nuo likusio pasaulio. Tai ir pirties šiluma atpalaiduoja kūno raumenis, gerina kraujo cirkuliaciją, skatina endorfino išsiskyrimą. Endorfinas tai natūralus organizmo geros savijautos cheminis junginys, kuriam išsiskiriant žmogus tampa laimingu.

Atpalaiduoja raumenis ir mažina raumenų bei sanarių skausmus. Pirties šiluma skatina endorfino išsiskyrimą. Endorfinas pasireiškia švelniu, maloniu, raminamuoju efektu bei artritinio bei raumenų skausmo mažinimu, priešingai nei tarkim intensyvus fizinis darbas. Nuo pirties šilumos taip pat kyla iš kūno temperatūra. Tai skatina išsiplėsti kraujagysles bei paspartinti kraujo cirkuliaciją. Tai spartina kraujotaką ko pasekoje organizmas natūraliai sumažina ar visiškai panaikina artritinį ar raumenų skausmą. Po intensyvaus fizinio darbo užsukite į pirtį ir atpalaiduokite raumenis, sumažindami jų įtampą bei pašalindami rūgštis bei toksinus.

Skatina toksinų išsiskyrimą. Didžioji dalis žmonių dienos metu mažai prakaituoja. Kaip bebūtų prakaitavimas turi didelę įtaką sveikatai. Prakaito išsiskyrimo naudą galima gauti reguliariai lankantis pirtyje. Kaitinantis pirtyje kyla kūno temperatūra. Išsiplečia bei susitraukia kraujagyslės skatindamos kraujotaką (žiūrėkite viršuje). Kraujotakos karštis persiduoda ir į odą. Tuomet žmogaus nervų sistema siunčia signalus milijonui prakaito liaukų kurios padengusios žmogaus kūną. Stimuliuojamos prakaito liaukos išskiria prakaitą. Ši sistema veikia tam kad atvėsintų kūną. Stiprus prakaitavimas pirtyje padeda sureguliuoti švino, cinko, vario, nikelio ir gyvsidabrio pusiausvyrą, kadangi daug šių toksinų žmogus prisirenka kasdieninėje aplinkoje. Nestinga daktarų patarimų apie naudą teikiamą mūsų organizmui toksinų šalinimu. Tai viena iš pirties populiarumo priežasčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.