Iš pirties į tvenkinį…

Tvenkinys prie pirties

Tvenkinys yra neatsiejama pirties aplinkos dalis, be kurio daugelis nė neįsivaizduoja poilsio sodyboje. Tai ką gi duoda tas „iš pirties į tvenkinį“?…

Staigi ir radikali temperatūrų kaita sukelia organizmui šoką, gal tai skamba įtartinai, tačiau būtent tai stiprina mūsų imuninę sistemą. Liaudiškai tariant, organizmas grūdinamas. Mokslininkų grupė iš Čekijos Respublikos atliko tyrimą, bandymo dalyviai tris kartus per savaitę porai minučių niro į ledinį vandenį. Po dviejų savaičių bandymų, stebint fiziologinius pokyčius, mokslininkai nustatė, kad tyrimų dalyvių organizme gerokai padidėjo baltųjų kraujo ląstelių kiekis. Taigi, prieita prie išvados, kad šaltas vanduo – lengvas stresorius – mygtukas, kuris įjungia mūsų imuninę sistemą.

Sunku net išvardinti kiek naudos žmogui suteikia toks paprastas veiksmas kaip apsipylimas vėsiu ar šaltu vandeniu! Dažnam pavyksta išsivaduoti nuo ligų, kankinusių jį dešimtmečiais! Apsipylimai šaltu vandeniu gydo kraujotakos sutrikimus, osteochondrozę, skoliozę, nervų sistemos ligas, nemigą. Reguliarios šalto vandens procedūros sugrąžiną prarastą atletiškumą, energiją, jaunystę! Vos pradėjus užsiimti apsipylimais išnyksta mieguistumas, pradeda mažėti antsvoris, suglebusi oda.

Vadinamieji „ruoniai“ dažnai pasakoja apie geras emocijas, kurios užplūsta pasinėrus į ledinį vandenį: „Tampame savotiškais narkomanais, norime tai kartoti kasdien – daugelis iš mūsų nuo to turime priklausomybę“. Priežastis – endorfinai. Endorfinai yra natūralūs organizmo skausmo žudikai. Taigi, jei turite bėdų – šokite į ledinį tvenkinį. Endorfinai taip pat veikia žmogaus savijautą, iš dalies veikia žmogaus emocijas, elgseną, miegą ir atmintį. Jie turi tiesioginį ryšį su organizmu – šaltas vanduo pagerins jūsų seksualinį gyvenimą. Šaltis stimuliuoja parasimpatinę sistemą, kuri atsakinga už jūsų ramų poilsį ir regeneraciją, todėl „ruoniai“ rečiau serga depresija. Todėl plačią šypseną išspaudžia ir pats procesas, ir jo rezultatas.

Visi žinome, kad plaukiojimas – puikus kūno lavinimo būdas. Papildomų pliusų gausite, jei plaukiosite ne šiltame, o šaltame vandenyje. Plaukiojant šaltame vandenyje jūsų kūnas priverstas dirbti dvigubai stipriau, kad palaikytų aukštesnę temperatūrą, taip priversdamas kalorijas tirpti sparčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.