Visų pirma, turite nuspręsti, kiek laiko Jums reikės pasiruošti vestuvėms. Pasirengimo laikas priklauso nuo šventės vizijos, kuo ji įmantresnė – tuo daugiau laiko reikės, tačiau manome, jog metų pasiruošti ceremonijai visiškai pakanka. Turėdami šventės viziją ir suplanuotą biudžetą – galite pradėti rinktis datą.
Rinkdamiesi palankiausią datą pasitarkite su tais asmenimis, be kurių jungtuvių neįsivaizduojate: šeimos nariais, artimiausiais giminaičiais, geriausiais draugais, ir pan. Juk norite, kad jie dalyvautų Jūsų šventėje…
Šeštadienis yra pati paklausiausia jungtuvių ceremonijos data. Kartu ir brangiausia. Tuokdamiesi savaitės viduryje jūs galite sutaupyti iki 20 % vestuvinių išlaidų.
Penktadienis nėra toks patogus, kadangi svečiams sudėtingiau atvykti į pačią ceremoniją, bet jie gali prisijungti vakarinėje dalyje. Sekmadienį dalyviams bus ne darbo diena, tačiau bus apribota galimybė švęsti iki pirmųjų gaidžių.
Ilgieji savaitgaliai – tai puiki idėja, rengiant didesnes šventes. Trys laisvadieniai, einantys iš eilės Jums leis sukurti kuo didžiausią pokylį. Nepamirškite, kad jei ceremonijai pasirinkote ilgąjį savaitgalį, teks gerokai iš anksto įspėkite svečius, kad jie neturėtų kitų planų.
Orai gali keistis kas akimirką, o prognozuoti jų likus metams iki šventės – neįmanoma, tačiau verta atsiminti, kad didžiojoje Lietuvos dalyje daugiausiai kritulių iškrenta liepos ir rugpjūčio mėnesiais, o pajūryje lietingiausias būna rugsėjis.
Tuokdamiesi šaltuoju metų laiku Jūs sutaupysite lėšų dėl mažesnio fotografo ar vestuvių vedėjo užimtumo.
Jei esate prietaringi, ar domitės horoskopais bei numerologija, tuoktuvių datą galite rinktis pagal tai.
Vestuvių datos pasirinkimas paveiks svarbiausius tuoktuvių elementus: jų kainą, vietą bei svečių skaičių. Kiekviena pasirinkta data turės ir savo privalumų, ir trūkumų. Siekdami tobulos šventės, paskirstykite prioritetus. O kai jau nuspręsite dėl jungtuvių datos, dėl viso pikto, turėkite ir keletą atsarginių variantų.