Pirtis degina kalorijas ir padeda kovoje su ligomis

Pirtis sodyboje

Pirtis padeda numesti svorį. Iš tiesų pirtyje galima sudeginti gan daug kalorijų, tačiau buvimo pirtyje laikas yra sąlyginai nedidelis, todėl pirtis tai tik vienas iš gausybės kalorijų deginimo būdų.

Prakaitavimo procesas reikalauja daug energijos. Ši energija tai riebalų bei karbohidrato virtimas prakaitu, kurio procese ir deginamos kalorijos. Pasak JAV armijos medicininių tyrimų (Ward Dean, M.D.) „normaliai besivėdinantis žmogus vienu užėjimu į pirtį gali išgarinti apie 500 gr. ir netekti 300 kalorijų“. Besirūpinantys sveika gyvensena asmenys teigia, kad kalorijų deginimas tai širdies veiklos aktyvinimas. Paspartėjus širdies veiklai organizmas reikalauja daugiau deguonies, ir kūnas pradeda versti kalorijas į naudingą energiją.

Vokietijoj atlikti pirties medicininiai tyrimai parodė, kad pirtis ženkliai sumažina peršalimo bei gripo simptomus. Organizmas susidūręs su pirties karščiu bei garais (tradicinėje pirtyje) ima gaminti baltuosius kraujo kūnelius daug greičiau, kas padeda kovoje su liga ir užmuša virusus. Pirtis (ypač su garais: įpylus eukalipto eterinio aliejaus į vandenį) taip pat padeda atsikratyti nemaloniu sinusitiniu uždegimu, peršalus ar esant alergijai. Garai ir karštis atkiša užsikimšusią nosį ir leidžia pasimėgauti pirties malonumais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.