Vestuvių prietarai

Vestuvių prietarai

Jei barsitės su piršliu – sunkiai susilauksi vaikų.

Blogas ženklas ir nelaimė jūsų vyrui, jeigu jūs leisite savo draugei pasimatuoti prieš vestuves vestuvinę suknelę ar kitus reikmenis.

Nederėtų jauniesiems matytis vestuvių dieną prieš ceremoniją, pasimatyti derėtų tik prieš pat ceremoniją, nes priešingu atveju vestuvių, pati šventė bus tragiška, nepasisekus.

Sakoma, kad geras ženklas, jei draugas nori pasimatuoti jūsų sužadėtuvių žiedą, tačiau šiukštu negalima jam leisti to daryti.

Negerai, kai jaunikis ir jaunoji prieš vestuves fotografuojasi kartu apsivilkę vestuviniais rūbais – jų vestuvės gali iširti.

Per sužadėtuves jaunieji turi perlaužti lauro šakelę į dvi dalis. Yra manoma, kol kiekvienas saugos savo puselę, jų meilei niekas negresia.

Jaunąją ir jaunikį prieš vestuves turėtų aprengti jų mamos, kitaip blogo linkintis gali tyčia ar netyčia kurį iš jų nužiūrėti.

Kai jaunąją puošia jungtuvėms, kokia nors laimingai ištekėjusi moteris turėtų jaunajai įsegti savo auskarus, kad ši būtų laiminga.

Jaunoji turėtų į suknios apačią įsisegti žiogelį ar segtuką, kad nieks laimės neatimtų, nenužiūrėtų. Tačiau saugoti reikėtų ir nepamesti, nes jeigu juos pamestų, tai ir savo laimę pames.

Jei prieš vestuves daug kažkokių keistų trukdymų, lyg ženklų – gal suknelei kas atsitinka, gal plečiamas ar spaudžiamas žiedas įskyla, gal dar kas panašaus – bent atidėk vestuves, o dar geriau – visai atsisakyk.

Jei tėvai labai priešinasi vestuvėms – tavo angelas sargas kalba jų lūpomis. Nesvarbu, jei tau atrodo, jog jie kalba nesąmonę. Net nesąmonė tinka, jei tik ji gali apsaugoti nuo ateityje su šiuo žmogumi tavęs laukiančios nelaimės. Tėvai ne patys nežino priežasties, tik girdi savyje šauksmą – gelbėk savo vaiką.

Ankščiau išvykstančius į jungtuves jaunuosius išlydėdavo triukšmingai, su riksmais, šūviais į orą – taip baidydavo piktąsias dvasias. Šiais laikais įjungiamos sirenos ar signalizuojama iš automobilių.

Per tuoktuves jaunikis ir nuotaka visada turi būti šalia ir neleisti, kad tarp jų kas nors atsistotų ar pereitų – tuomet, sako gresia skyrybos.

Kuris iš sutuoktinių pirmasis įkels koją į bažnyčią, tas šeimoje bus lyderis.

Jauniesiems nederėtų grįžti tuo pačiu keliu, kuriuo važiavo tuoktis – gali būti nesėkminga santuoka.

Nederėtų jauniesiems pereiti per gatvę, kad nuo jų sėkmė nenusisuktų.

Taip pat yra prietaras nederėtų eiti per gatvę prieš atvažiuojančią vestuvininkų mašinų koloną, derėtų praleisti visą mašinų koloną ir tik tuomet eiti per gatvę, nes taip galit atimti jų laimę.

Per vestuves nuotakai nederėtų puoštis perlų papuošalais, nes visą gyvenimą teks verkti.

Prie vaišių stalo jaunieji turėtų būti sodinami ne ant skirtingų kėdžių, o ant vientiso suolo – tada jų santuoka bus tvirta ir neišskiriama.

Jei per vestuves suplyš nuotakos suknelė – vadinas anyta bus pikta, nebus sutarimo.

Jei per vestuves jaunasis užmina jaunajai ant suknelės – po vestuvių labai tikėtina greitai išsiskirs.

Tuoktis su tėvų žiedais – reiškia perimti jų šeimos modelį bei likimą…

Blogas ženklas, jei iškrenta vestuvinis žiedas, nespėjus jo pasimatuoti – šeimyninis gyvenimas “šlubuos”.

Nenauja avalynė nuotakai neša sėkmę, todėl patartina vestuvinius batelius bent kartą paavėti iki vestuvių.

Blogas ženklas, jei vestuvių metu pakulnė nulūžta – šeimyninis gyvenimas “šlubuos”.

Prisišauksite turtus savo santuokai, jei įsidėsite pinigą ar užrištą monetą į savo batelį ir tarsi stovėsite ant pinigų, duodama priesaiką.

Iki tuoktuvių ar besituokiant kuriam nors iš jaunavedžių iškritęs vestuvinis žiedas – blogas ženklas.

Jaunąją per slenkstį turi pernešti jaunikis. Tuomet jaunavedžiai gyvens pasiturinčiai.

Prieš sodinant po vestuvių ceremonijos grįžusius jaunavedžius prie vaišių stalo, vyriausias jaunikio ar nuotakos šeimos narys turi tris kartus apvesti juos aplink stalą. Tai simbolizuoja amžiną ir nenutrūkstamą santuokos ryšį.

Po ceremonijos jauniesiems reikėtų tuo pat metu pasižiūrėti į vieną veidrodį – tai simbolizuoja vienybę ir atsidavimą vienas kitam.

Duoti kam nors pasimatuoti savo vestuvinį žiedą – tarsi atiduoti savo šeimos laimę.

Jeigu prieš vestuves jaunoji ar jaunikis nusičiaudi – geras ženklas – laukia laimė santuokiniame gyvenime, žinoma, gali reikšti, kad peršalot.

Kad nesipyktų, jaunieji vestuvių dieną turi sudaužyti lėkštę ir peržengti per duženas.

Savo vestuvių dieną pamatyti praskrendantį būrį paukščių – reiškia ištikimybę ir ilgą bei laimingą santuoką.

Jei per jungtuves gęsta žvakės ir krinta daiktai – blogas ženklas.

Jaunoji negali mesti netekėjusioms draugėms savo vestuvinės puokštės! Tam atvejui reikia turėti antrą puokštę, kuri būtų panaši į jaunosios. Jei nuotaka meta savo puokštę, reiškia, jog ji išmeta savo laimę.

Tekėti balta suknele – tinkamas pasirinkimas; žalia – patirsi gėdą, pilka – toli iškeliausi,melsva – visad būsi ištikima, gelsva – busi sugėdinta, juoda – nebenorėti vestuvių, rožine – būsi mylima.

Kambaryje, kuriame vyksta vestuvių puota virš durų reikia įkalti dvi sukryžiuotas vinis, kad blogo linkintys žmonės puotoje ilgai neišbūtų.

Sakoma, kad geras ženklas, jeigu vestuvėse yra lyginis skaičius svečių, ir blogas, jei nelyginis.

Jaunieji, sugalvoję norą, kai pjaustomas vestuvių tortas, gali būti tikri, jog jis išsipildys.

Viengungiai, jeigu po vestuvių puotos parsineš ir pasidės po pagalvę nuplėštą torto dėžutės skiautelę, susapnuosite būsimą vyrą ar žmoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.